KONST / Litografier / Färglitografi 13914425
nr 1391 4425
Ingela Håkansson
(f. 1944), Sverige
Färglitografi, "Lådor I". Signerad, numrerad 2/49, daterad 1990. Motivet: 33x36 cm, yttermått inklusive ram: 50x50 cm
Ingela Håkansson Lamm, svensk formgivare och konstnär född 1944 i Växjö.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 april 2021
kl 20:17:51
19/4 00:03:06
Ingela Håkansson
Läs mer om Ingela Håkansson